تبلیغات
آرسنال تیمی برای همیشه - دورتموند 1-1 آرسنال
صفحه اول آرشیو مطالب پست الكترونیك تماس با ما قالب وبلاگ RSS 2.0

آرسنال تیمی برای همیشه
وبلاگ تاریخی و تحلیلی باشگاه آرسنال

آرسنال در دقایق پانای برد را با تساوی عوض کرد

ترکیب آرسنال:ووچیچ ژسنی،باکاری سانیا،پرمرتساکر،لورن کوسیلنی،کایرن گیبز،الکس سانگ،یوسی

بنایون،میکل آرتتا،تئو والکات،آندری آرشاوین،رابین فان پرسی.

نیمه اول:

آرسنال در مسیر خود در شروع لیگ قهرمانان فصل جدید با تغییراتی فراوان نسبت به بازی حذفی در مقابل اودینزه پا به زمین وحشتناک یک دست زرد رنگ 65 هزار نفری سیگنال آیدونا پارک گذاشت که 13 هزار آرسنالی را در خود جای داده بود. ورزشگاهی که برای هیچکس همچون پـــِـــر مرتساکر آشنا نیست.
آرسنال در این دیدار طبق مجازات یوفا نمی توانست از سرمربی خودش استفاده کند و همچنین آرون رمسی را هم به دلیل مصدومیت از دست داده بود.
در دقایق ابتدایی بازی تیم دورتموند تلاش کرد تا با استفاده از هوادارانش بر بازی غلبه کند اما آرسنال اولین موقعیت بازی را با همکاری ونپرسی و جروینیو بدست آورد، جروینیو در درون محوطه با هوشیاری با نوک پا توپ مدافع تیم دورتموند را در شلوغی زد و درست قبل از زدن ضربه اش یکی دیگر از مدافعین پوششی این تیم به سرعت وارد کار شد و توپ را زد. همین موقعیت تبدیل به ضد حمله شد که دورتموندی ها در فضایی بسیااار خوب به پشت محوطه جریمه رسیدند تا اینکه با یک پاس در عمق از مدافعین  مرکزی تیم آرسنال رد شدند و با توجه به لیز خوردن سانیا فرصت خوبی را به دست آوردند که ضربه بازیکنان این تیم در چهار چوب نبود.
در دقیقه 10 بازی باز هم یک اشتباه از قلب دفاعی تیم آرسنال  که مرتساکر و کوسیلنی هر دو جا ماندند و یک موقعیت تک به تک برای کاگاوا بازیکن تیم دورتموند به دست آمد که خوشبختانه آن را از دست داد.
در دقیقه 11 بازی کوسیلنی به اشتباه آفساید را پر کرده بود و این بار ، لــِــواندوسکی ، صاحب موقعیت تک به تک شد و چزنی را در عرض دریبل زد و مسیرش کج شد ، کوسیلنی  و سانگ در درون دروازه قرار گرفتند و سانگ توپ را از روی خط دور کرد.
در ادامه بازی این تیم دورتموند بود که شایسته چیرگی بر تیم آرسنال بود اما با دفاع هشیارانه تیم آرسنال از زیر فشار بیرون آمد و از دقیقه 30 بازی را در دست گرفت و بازی شناوری از خود نشان داد در دقیقه 33 بود که یوسی بنایون قصد داشت از مرکز دفاع تیم دورتمند توپی را برای جروینیو بفرستد که توپ با ضربه ی دفاع تیم دورتموند دفع شد خود بنایون به صورت تک ضرب پاس را از بالای سر دفاع برای رابین فرستاد که رابین به سمت دروازه حرکت کرد و ضربه را به زاویه موافق زد که دروازه بان با نوک انگشتانش توپ را به کرنر فرستاد.
در دقیقه 40 بازی در حالی که تیم دورتموند در زمین خودی در حالی پاس کاری و ایجاد فضا بود ، پاس کم جان سباستین کیل کاپیتان دورتمند را رابین با تکل بلند قطع کرد و با نوک پا برای والکات فرستاد و والکات پاس فریبنده و زیبایی را برای رابین که بلافاصله فرار کرده بود مهیا کرد و رابین در شرایط تک به تک ضربه ی پای راستش را به زیبایی با تور دروازه آشنا کرد.
در این نیمه در مجموع شبکه پخش کننده بازی بیشتر از 3 بازی نمای بسته ی والکات را نشان نداد !! همچنین یوسی بنایون و آرتتا در امر بازی سازی موفق نبودند. تیم دورتمند بسیار منظم بازی میکند و موقعیت های زیادی به دست می آورد که به دلیل کم دقتی از دست می دهد. مرتساکر حتی در مقابل سرعت لیگ آلمان هم گاهی کم می آورد. همچنین سمت چپ دفاعیی تیم آرسنال با توجه به هجوم های گیبز به اتوبان تیم دورتمند تبدیل شده است. در سمت راست تیم دورتمند، جروینیو بسیار خودخواهانه در بعضی از موقعیت ها ظاهر می شود و همچنین الکس سانگ نشان داد که چرا آنقدر نبودش در بازی های اخیر به تیم ضربه و لطمه وارد کرده است و در نهایت گوتزه نشان داد که چرا رئیس به دنبال این بازیکن بوده است.

نیمه دوم:

همانطور که انتظار می رفت بازیکنان تیم دورتموند آمده بودند تا در نیمه دوم بازی همه چیز را جبران کنند تا در زمین خودی مغلوب این دیدار نباشند. تیم دورتموند به خوبی فشار را ذره ذره روی خطوط دفاعی تیم آرسنال بیشتر می کرد . اما دفاع تیم آرسنال با حمایت بی دریغ الکس سانگ که در این بازی واقعا حظور خودش را بار دیگر بر تیم تحمیل کرد توانستند حملات زیادی از بازیکنان تیم دورتموند را دفع کنند و بازیکنان این تیم را ناکام بگذارند.
در دقیقه 52 بازی اولین فرار این تیم توسط مهاجم ژاپنی شان انجام شد که پاس زیبایی را در عرض برای هم تیمی اش آماده کرد اما باز هم ضربه بازیکنان دورتموند فضای بالای دروازه را شکافت.دو دقیقه بعد و در دقیقه 54 بازی بود که گوتزه با پا عوض کردن زیبایش یک پاس سریع برای هم تیمی اش،اشملزر، فرستاد که از زوایه ای کاملا بسته دروازه را هدف گرفت که خوشبختانه توپ به بالای دروازه رفت.در دقیقه 58 بازی و در زمانی که بازیکنان تیم دورتمد در حال زدن ضربه کرنر بودن آرتتا به همراه بازیکن تیم دورتمند،هاملز، به هوا پرواز کرد که بازیکن این تیم با پیشانی به صورت او زد و گوش آرتتا غرق در خون شد ! در دقیقه 60 بازی و از پشت خط میانه زمین سانیه سانتر بسیار زیبایی را برای جروینیو در پشت خط دفاعی تیم دورتموند انجام داد جروینیو توپ را کنترل کرد و به سمتر دروازه رفت اما به دلیل اینکه تعادل کافی را نداشت نتوانست مصاف تک به تک را پیروز شود و به راحتی توپ را در اختیار دروازه بان این تیم قرار داد.
در دقیقه 67 بازی ماریو گوتزه بازیکن جوان تیم دورتمند از سمت راست حرکتی را انجام داد او از بین گیبز و کوسیلنی گذشت اما این الکس سانگ بود که درست روی خط محوطه شش قدم با جسارت و قلدری توپ را به راحتی از او گرفت و خطر را دفع کرد.
در دقیهق 80 بازی و در حالی که بازیکنان تیم دورتمند یک ضربه کرنر به دست آوردند آن را به تیر یک فرستادند و فریمپونگ به اشتباه آن را به سمت داخل محوطه جریمه دفع کرد دفع اشتباه او باعث شد توپ زیر پای بازیکن تیم دورتمند در شلوغی محوطه جریمه در شش قدم قرار بگیرد ، ضربه بازیکن تیم دورتمند در شلوغی و تراکم میانه دروازه به سمت دروازه آمد و چزنی با خوش شانسی توپ را مهار کرد.
در دقیقه 87 بازی بازیکنان تیم دورتمند از فاصله حدودا 30 متری صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند که سانتر وارده روی دروازه توسط گیبز پس داده شد اما پریزیچ در پشت محوطه جریمه حضور داشت و ضربه بازگشت داده شده را سر ضرب به سمت دروازه فرستاد و توپ در بهت و ناباوری بازیکنان آرسنال در کنج دروازه قرار گرفت.

نکات حاشیه ای بازی :


 - در این بازی الکس سانگ بعد از خروج رابین ونپرسی کاپیتان تیم بود.

- تیم آرسنال،با توجه به برد تیم مارسی در مقابل المپیاکوس با این تساوی به همراه دورتمند در رده دوم جدول قرار میگیرد.

- در این بازی الکس سانگ به همراه کوسیلنی بی تردید بهترین بازیکنان تیم آرسنال بود.

- آرسنال چهار شنبه دو هفته دیگر در امارات در دومین بازی خود میزبان تیم المپیاکوس خواهد بود.

دانلود گل رابین فان پرسی ازاینجا

طبقه بندی: گزارش بازی ها، آخرین اخبار،
نوشته شده در تاریخ 1390/06/23 توسط مجید
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک


قالب میهن بلاگ

download

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

اخلاق اسلامی

قالب وبلاگ