تبلیغات
آرسنال تیمی برای همیشه - نگاهی اجمالی به حریف آینده ی آرسنال در لیگ قهرمانان اروپا
صفحه اول آرشیو مطالب پست الكترونیك تماس با ما قالب وبلاگ RSS 2.0

آرسنال تیمی برای همیشه
وبلاگ تاریخی و تحلیلی باشگاه آرسنال
المییاکوس در شب نخست مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا میزبان مارسی بود و این در حالی است که این تیم به دلیل شرایط رقابت های داخلی دوران خوشی را سپری نمی کند.ارزیابی حریف آینده: المپیاکوس
نتیجه: المپیاکوس 0-1 مارسی
گروه F: آرسنال، بورسیادورتموند، مارسی، المیپاکوس
مکان: ورزشگاه کارایساکیس در آتن
نکته انگلیسی: المپیاکوس روز 28 سپتامبر در ورزشگاه امارات حاضر خواهد بود.

فصل گذشته سی و هشتمین قهرمانی خود در لیگ یونان را به دست آوردند اما هنوز نتوانسته اند بازی خود در مقابل کاوالا را در هفته اول مسابقات این فصل انجام دهند و از قهرمانی خود دفاع کند. بازی آن ها در هفته دوم مقابل المیپاکوس ولو نیز به تعویق افتاد. هر دو تیم طبف تصمیم فدراسیون به لیگ دسته چهار یونان سقوط کرده اند.

بنابراین تفوق تیم فرانسوی مقابل این تیم ناآماده ی یونانی موجب تعجب زیادی نشد.

تاکتیک ها

المپیاکوس از سیستم پایه 1-5-4 استفاده کرد که البته هنگامی که توپ را در اختیار داشتند به صورت 3-3-4 در می آمد. کوین میرالس مهاجم این تیم در رأس حملات این تیم بود و به خوبی در خط حمله تیم را هدایت کرد و حرکات هوشمندانه ای داشت و به گل زدن چشم داشت.

دیوید فوستر در حفره دفاعی حریف کار می کرد و سعی می کرد که با میرالس در ارتباط باشد و دیامل آبلدون از راست و فرانسیسکو یسته از چپ او را حمایت می کردند که در بازی های خارج از خانه در ضد حملات می توانند خطرناک باشند.

المپیاکوس چند بازی نیاز دارد تا به فرم خب خود برسد و کمی در هم ریخته بازی می کرد.

سرمربی

ارنستو والورده در دومین دوره ی مربیگری خود در المپیاکوس قرار دارد و پیش از این توانست در فصل 2008/09 این تیم را به یک دوگانه رهنمون سازد.

او بلافاصله هدایت تیم ویارئال را به عهده گرفت اما تنها 6 ماه پس از قبول هدایت این تیم اخراج شد.

اما در یونان گویا او مهارت بیشتی دارد. او دوباره با قراردادی دو ساله در آگوست سال گذشته به این تیم ملحق شد و آن ها راه به سی و هشتمین قهرمانی لیگ رساند.

در ده سال گذشته آن ها نتوانسته اند به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان راه یابند و المپیاکوس به دنبال چالشی جدید است.

نقاط قوت

شناور بازی کردن بازیکنان تهاجمی المپیاکوس یکی از مهم ترین نکات این تیم است.

آبدون به ویژه آزادی عمل بیشتری دارد و در کناره ها باهوش بغزی می کند و به خوبی به خط حمله اضافه می شود و یا از کناره ها اقدام به سانترهای خوبی می کند.

میرالس نیز زیبا بازی می کند و بازیکنی است که باید توسط آرسنال تحت نظر گرفته شود. او بهترین گلزن لیگ یونان در فصل گذشته شد و وقتی آماده باشد چیزهای زیادی برای عرضه دارد و یک بازیکن سرعتی و خطرناک است.

نقاط ضعف

از همان شروع مسابقه قهرمان یونان نشان داد که روی سانترها مشکل دارد.

مارسی حداقل سه فرصت در داخل محوطه جریمه داشت که باید از آن ها بهتر استفاده می کرد. در حرکات سرعتی به داخل محوطه جریمه آن ها به خوبی حریف را دنبال نمی کردند و دفاع ساکن یونانی ها موقعیت های زیادی به حریف فرانسوی داد.

مردان کلیدی

اولوف ملبرگ: مدافع ملی پوش سوئدی کوله باری از تجربه دارد و خط دفاع المپیاکوس را رهبری می کند. البته سرعت او بسیار کم است اما بازی خوانی بسیار خوبی دارد. او قبل از این که خطرات جدی شوند سعی در دفع آن ها داشت و همواره هم تیمی هایش را که جایگیری بدی داشتند پوشش می داد.

کوین میرالس: خلل و فرج موجود در دفاع آرسنال می تواند مورد استفاده این مهاجم قرار گیرد. او پس از انجام چند بازی دیگر هوشیارتر خواهد شد و حرکات انعطاف پذیر او می تواند خطرساز باشد.

جمع بندی

آرسنال می تواند به کسب شش امتیاز از هر دو بازی مقابل این حریف یونانی چشم داشته باشد. المپیاکوس حریفی است که کیفیت دارد اماتنها یک شگفتی ممکن است موجب عم برتری آرسنال مقابل این تیم شود.

طبقه بندی: آخرین اخبار،
نوشته شده در تاریخ 1390/06/24 توسط روح ا... قاضی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک


قالب میهن بلاگ

download

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

اخلاق اسلامی

قالب وبلاگ