تبلیغات
آرسنال تیمی برای همیشه - بلکبرن 4 - 3 آرسنال
صفحه اول آرشیو مطالب پست الكترونیك تماس با ما قالب وبلاگ RSS 2.0

آرسنال تیمی برای همیشه
وبلاگ تاریخی و تحلیلی باشگاه آرسنال

اشتباهات مکرر دفاع و دو گل به خودی عوامل اصلی شکست

ترکیب آرسنال:ووچیچ ژسنی،باکاری سانیا،پرمرتساکر،لورن کوسیلنی،آندره سانتوس،الکس سانگ،آرون رمزی،

میکل آرتتا،جروینهو،آندری آرشاوین،رابین فان پرسی.

نیمه اول:

بازی زیر بارش شدید باران آغاز شد. از همان ابتدا آرسنال سوار بر بازی شد و با تشویق بی امان هواداران خارج از خانه روبرو شد که صدای تشویق آنها در کل ورزشگاه پیچیده بود. اما اولین شوت بازی در دقیقه 4 توسط یاران بلکبرن روانه دروازه شد که با اختلاف بسیار زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 8 سانیا در سمت راست سانتر خوبی فرستاد و در تیر دوم رابین ضربه سری را فرستاد به امید اینکه کسی در جلوی دوازه آنها را گل تبدیل کند اما توپ را مدافعین بلکبرن برگشت دادند. اما دو دقیقه بعد آرسنال توانست اولین گل بازی را به ثمر برساند. الکس سانگ در میانه زمین حرکت کرد و نزدیک محوطه، پاس در عمق زیبایی در بین دو بازیکن برای جروینیو انداخت، او بدون نگاه کردن به دروازه در زاویه ای مخالف شوت زد و توپ با برخورد به پای مدافع بلکبرن که تکل کرده بود، به گوشه دروازه رفت تا جروینیو اولین گل رسمی خود را برای آرسنال بزند.

پس از گل بازی کمی آرام شد و بلکبرنی ها از تاکتیک اصلی خود برای رسیدن به گل استفاده کردند. همه خطاها را روی دروازه آرسنال می فرستاند و برای آنها مهم نبود این خطا در کدام منطقه از زمین است، همگی روی دروازه آرسنال جمع میشدند تا از این ضربات استفاده کنند. دقیقه 19 سامبا می توانست نتیجه را مساوی کند اما بدشانس بود. روی یکی از این ضربه های آزاد در وسط زمین، در حالی که تمامی مدافعین آرسنال جا ماندند، سامبا در دو قدمی دروازه بلند شد تا ضربه سر خود را بزند اما توپ روی سر او فرود نیامد و ضربه سر او به بیرون رفت.

یک دقیقه بعد روی کرنر برگشتی برای آرسنال، آرشاوین شوت زمینی زیبا و سرضربی را زد اما دروازبان بلکبرن یا نوک انگشتان آن را برگشت داد. دقیقه 22 جروینیو در یک حرکت عالی، یک تنه به عمق دفاع حریف شد و با جا گذاشتن 2 بازیکن، در زاویه ای بسته شوت زد اما درست به دستان دروازبان برخورد کرد و به کرنر رفت. دو دقیقه بعد باز هم جروینیو روی پاس رو به عقب سانیا در راست در موقعیت شوت زنی قرار گرفت اما شوت سرضرب او با اختلاف زیاد به بالای دروازه رفت.

یک دقیقه پس از این ماجرا، بلکبرن توانست در یک غافلگیری نتیجه به مساوی کند. پشت محوطه سانگ توپ را از دست داد و توپ به بازیکن بلکبرن رسید و او با پاسی در عمق یاکوبو را در موقعیتی تک به تک قرار داد. ژسنی که از دروازه بیرون آمده بود کاملا غافلگیر شد زیرا یاکوبو با نوک پا سرضرب توپ را گوشه دروازه قرار داد. لازم به ذکر است که در این صحنه سانتوس به اشتباه آفساید را پر کرده بود!!

دقیقه 28 روی یک ضربه ایستگاهی دیگر، زسنی حرکت بچه گانه ای انجام داد و تا نزدیک خط محوطه جلو آمد اما یاران بلکبرن توانست ضربه سر با بزنند و اگر سانیا توپ را دفع نمی کرد، بازیکن حریف می توانست دروازه خالی را باز کند!! بالاخره حملات آرسنال باز هم نتیجه داد و آرتتا توانست یک گل بسیار زیبا به ثمر برساند. آرون رمسی در سمت راست حرکت در عرضی انجام داد و وارد محوطه شد و پاس رو به بیرون خود را فرستاد و توپ دقیقه جلوی پای آرتتا قرار گرفت و او نیز با ضربه ای محکم توپ را به طاق دروازه کوباند!

بازی کمی آرام تر شد و آرسنال همچنان سوار بر بازی بود. در این دقایق مالکیت توپ 60 به 40 به سود آرسنال بود. دقیقه 44 آخرین موقعیت این نیمه برای آرسنال به دست آمد. آرشاوین در سمت چپ فراری انجام داد و پاس خود را چسبیده به محوطه برای جروینیو فرستاد و او با جا گذاشتن یک نفر، وارد محوطه شد اما شوت او توسط تکل اسکات دان بلاک شد. جروینیو در این صحنه می توانست رابین را در سمت راست در موقعیتی تک به تک قرار دهد اما خودخواه بود! رابین پس از این صحنه نسبت به حرکت جروینیو معترض بود!!

نیمه دوم :

نیمه کابوس وار آرسنال با یک گل به خودی آغاز شد. دقیقه 50 روی ضربه آزاد ارسالی توپ به زانوی سانگ برخورد کرد و به درون دروازه رفت تا بلکبرن بازی را به تساوی بکشد. سه دقیقه بعد سانیا که در نیمه اول روی تکل احساس ناراحتی میکرد، جای خود را به یوهان جورو داد.

دقیقه 54 ژسنی در مصافی تک به تک شوت بازیکن بلکبرن را مهار کرد. اما بلکبرنی ها که سوار بر بازی بودند، دقییقه 50 گل برتری را به ثمر رساندند. روی کرنر ارسالی، توپ در سمت چپ به انزونزی رسید و او به سمت دروازه شوت کرد و یاکوبو در بین راه دروازه خالی را باز کرد. این گل در شرایط کاملا آفساید به ثمر رسید!!

در این دقایق مالکیت توپ 62 به 38 به سود بلکبرن بود !! دقیقه 64 آرسنال روی حرکت جروینیو در عمق صاحب موقعیت شد او به رابین پاس داد اما تعلل او باعث شد این موقعیت به کرنر برود. روی کرنر ارسالی نیز ضربه سر رابین به بیرون رفت. یک دقیقه بعد والکات به جای آرشاوین وارد زمین شد.

دقیقه 68 آرسنال در یک ضد حمله گل چهارم را نیز خورد !!! بازیکن حریف در سمت چپ حرکت کرد و پس از جا گذاشتن جورو، به محوطه وارد شد و پاس رو به بیرون انداخت و در حالی که ژسنی جا مانده بود، توپ به پای کوسیلنی برخورد کرد و دومین گل به خودی بدین ترتیب وارد دروازه شد. دقیقه 76 شماک به جای سانگ وارد زمین شد.

در این دقایق آرسنال فشار بی امانی را روی دروازه حریف شکل داد. دقیقه 81 شوت والکات با برخورد به دفاع به کرنر رفت و روی کرنر ضربه سر رابین را دروازبان بلکبرن به زیبایی مهار کرد. بالاخره دقیقه 85 آرسنال مزد حملات را گرفت و توانست گل سوم را بزند. رابین در سمت چپ سانتر کرد و شماک با ضربه سر دروازه را باز کرد.

دقیقه 92 سانتوس روی دروازه سانتر کرد اما ضربه سر مرتساکر روی تور دروازه افتاد !! دقیقه 93 جروینیو در محوطه پاس در عمقی به رابین داد اما رابین در زاویه تنگ شوت خود را به سینه دروازبان کوباند!! در آخرین دقیقه بازی نیز سانتوس سانتر خوبی روی دروازه فرستاد و شماک ضربه سری زد اما به بیرون رفت تا آرسنال بار دیگر و اینبار مقابل بلکبرن تحقیر شود!!!

- بدون شک بهترین بازیکن زمین رابینسون دروازبان بلکبرن بود. او بارها موقعیت های زیاد گل را برای تیمش خرید !!

- در آخرین دقایق شبکه تلویزیوی آمار 20 موقعیت گل برای آرسنال و 10 برای بلکبرن ثبت کرد که با توجه به اتفاقات آخر بازی، می توان گفت آرسنال 25 موقعیت گل در این بازی داشت!! باید دید چه زمانی روند استفاده نکردن از موقعیت های آرسنال پایان می پذیرد.

- آرسنالی ها هنوز به هماهنگی لازم نرسیده اند و این کاملا در بازی مشهود است اما با این وجود موقعیت های زیادی خلق می کنند، ولی به راحتی آنها را از دست می دهند.

- مثل همیشه تمامی تاکتیک بلکبرن استفاده از ضربات ایستگاهی بود و باز هم موفق بودند و آرسنال با وجود تمرین های بسیار روی این ضربات، باز هم ضربه خورد !!

- با این نتیجه ، تنها پس از پنج بازی در لیگ برتر ، آرسنال همچنان 4 امتیاز دارد و 14 گل خورده است!!

طبقه بندی: گزارش بازی ها، آخرین اخبار،
نوشته شده در تاریخ 1390/06/28 توسط مجید
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک


قالب میهن بلاگ

download

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

اخلاق اسلامی

قالب وبلاگ