تبلیغات
آرسنال تیمی برای همیشه - آرسنال 3-0 بولتون
صفحه اول آرشیو مطالب پست الكترونیك تماس با ما قالب وبلاگ RSS 2.0

آرسنال تیمی برای همیشه
وبلاگ تاریخی و تحلیلی باشگاه آرسنال

پیروزی آرسنال و صد گل شدن رابین ون پرسی در لیگ برتر

ترکیب آرسنال:ووچیچ ژسنی،باکاری سانیا،پر مرتساکر،لورن کوسیلنی،کایرن گیبز،الکس

سانگ،آرون رمزی،میکل آرتتا،تئو والکات،جروینهو،رابین فان پرسی.

نیمه اول:

بولتون بازی را خیلی خوب آغاز کرد و اگر دفع بسیارعالی ژسنی در دقیقه 2 نبود، می توانست خیلی زود به گل برسد. در دومین دقیقه بازی در سمت چپ ضربه ایستگاهی بر روی دروازه آرسنال ارسال شد و در سمت راست انگوگ ضربه سری را زد. توپ به گیبز رسید و در حالی که می توانست آن را دفع کند، غفلت کرد و باعث شد پرتلی بازیکن بولتون ضربه ای به توپ بزند، توپ به سمت مخالف ژسنی رفت اما او با یک دست و با یک شیرجه عالی توپ را از درون دروازه بیرون کشید!!

بولتونی ها توانستند 5 دقیقه دیگر روی دروازه آرسنال فشار بیاورند اما فشار آنها کافی نبود و پس این 5 دقیقه توپ و میدان در دست توپچی ها افتاد. دقیقه 7 آرتتا یک پاس در عمق بسیار زیبا برای جروینیو فرستاد و او را در مصافی تک به تک قرار داد. در حالی که سه آرسنالی دیگر نزدیک او بودند، استارت اولیه او و جلو انداختن بیش از حد توپ باعث شد دروازبان جلو بیاید و توپ را بگیرد!! جدی ترین موقعیت آرسنال در این نیمه اینگونه از دست رفت.

دو دقیقه بعد پس از تکرار ضربه آزادی که برای آرسنال شکل گرفت، آرتتا پشت توپ ایستاد و پاس کوتاهی برای رابین آماده کرد و او شوت کات داری را روانه دروازه کرد اما توپ با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت تا موقعیت جدی دیگری هدر رود. پس از این ضربه بازی کمی آرام شد و آرسنالی ها بودند که در میانه میدان توپ را در اختیار داشتند اما پرس شدید و دفاع چند لایه بولتون مانع رسیدن آنها به نزدیک دروازه میشد.

تا اینکه در 15 دقیقه پایانی بازی آرسنالی ها فشار را زیادتر کردند. دقیقه 33 جروینیو پشت محوطه پس از فریب یک بازیکن، شوت اما شوت او با اختلاف کم به بالای دروازه رفت. 5 دقیقه بعد تئو در سمت چپ شوتی را زد اما بلاک شد و به کوسیلنی رسید که یکه و تنها می توانست دروازه را باز کند اما شوت آکروباتیک او روی پایش جفت و جور نشد. در این صحنه یاران بولتون به خیال آفسیاد بازی را رها کرده بودند!!

در آخرین دقایق بازی نیز دو موقعیت دیگر برای آرسنال شکل گرفت. تئو در چپ با جا گذاشتن یک نفر، فرار زیبایی را انجام داد و با وارد شدن به محوطه جریمه، با پاس بیرون، رابین را در موقعیت شوت زنی قرار داد اما تکل عالی دیوید ویتر، شوت رابین را برگشت داد. شوت ثانیه های پایانی تئو نیز به بیرون رفت تا بازی در این نیمه بدون گل به اتمام برسد.

نیمه دوم:

می توان گفت این نیمه یکی از بهترین بازی های آرسنال بود و پس از مدت ها توانستیم یک نیمه کاملا آرسنالی را مشاهده کنیم. در همین دقیقه اول نیمه، جروینیو در میانه میدان صاحب توپ شد اما او را متوقف کردند اما روی آوانتاژ به موقع داور، رمسی صاحب توپ شد و به محوطه جریمه نزدیک شد. او با پاس خود رابین را صاحب توپ کرد و رابین با حرکت در عرض، وارد محوطه شد و در زاویه ای بسته دروازه را باز کرد.

سه دقیقه بعد تئو رابین را در محوطه جریمه صاحب توپ کرد اما شوت او را دروازبان گرفت. دقیقه 55 رمسی با پاس در عمقی عالی، باعث شد تئو فرار کند و نزدیک محوطه، ویتر دست او را کشید تا داور کارت قرمز مستقیم را از جیبش بیرون بکشد!! چسبیده به محوطه جریمه، رابین ضربه آزاد خود را زد اما دروازبان آن را مهار کرد. سه دقیقه بعد تئو اینبار در سمت چپ فراری انجام داد و رابین را در محوطه صاحب توپ کرد اما ازدحام جمعیت باعث شد رابین پاس بیرون خود را برای آرتتا بفرستد. آرتتا روی نقطه پنالتی شوت خود را زد اما به بیورن از دروازه رفت.

دقیقه 62 تئو در سمت چپ سانتری را روی دروازه فرستاد اما دروازبان آن را مشت کرد. در برگشت آرتتا صاحب توپ شد و شوت روی پای خود را محکم به سمت دروازه شلیک کرد اما باز هم دروازبان توپ را به کرنر فرستاد. این کرنر به ضد حمله بولتونی ها تبدیل شد که می توان گفت جدی ترین حمله آنها بود. ایگل در فضای خالی مدافعین آرسنال صاجب نوپ شد و با نزدیک شدن گیبز، شوت زمینی خود را پشت محوطه زد اما ژسنی به راحتی آن را مهار کرد. در برگشت، این بار آرسنال ضد حمله ای را ترتیب داد. اما شوت رابین پشت محوطه جریمه با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.

دقیقه 67 تئو در سمت راست سانتری را روی دروازه ارسال کرد و رابین روی سر مدافعین ضربه سر خود را زد اما یاسکلینن آن را از دروازه بیرون کشید!! اما 4 دقیقه بعد روی یک دوی زیبای رمسی و تئو، او در سمت راست فرار سریعی را انجام داد و نزدیک محوطه جریمه سانتر زمینی خود را روی دروازه فرستاد و رابین با یک اشاره به توپ آن را به گل دوم آرسنال تبدیل کرد. با این گل ورزشگاه منفجر شد!! زیرا محبوب ترین بازیکن تیم توانسته بود صدمین گل خود را برای آرسنال به ثمر برساند!! پس از گل هواداران یک صدا نام او را صدا می زدند.

در این دقایق تلویزیون موقعیت گل 17 به 2 به سود آرسنال را اعلام کرد !!! دقیقه 78 والکات می توانست به راحتی گل سوم آرسنال را به ثمر برساند اما... پاس در عمق سانگ برای تئو که فرار کرده بود، باعث شد او در مصافی کاملا تک به تک با دروازبان قرار گیرد اما عجله او باعث شد توپش را دروازبان به راحتی دفع کند!!! پس از این صحنه، جروینیو جای خود را به آرشاوین داد و دقیقه 81 نیز آرتتا در میان تشویق هواداران جایش را به توماس روسیچکی سپرد.

دقیقه 83 آرشاوین وارد محوطه شد و پاس هوایی و کوتاه خود را برای رابین فرستاد. او با یک چرخش، شوت زد اما شوت او توسط مدافعین بلاک شد. دو دقیقه بعد، کاپیتان ون پرسی جای خود را به شماک داد. در آخرین دقیقه وقت های معمول بازی، آرسنال توانست به گل سوم برسد. سانیا در سمت راست نفوذی انجام داد و با پاس بیرون، سانگ را روی نقطه پنالتی صاحب توپ کرد، سانگ با جا گذاشتن یک بازیکن، شوت محکم خود را روانه دروازه کرد تا یک گل دیدنی را برای آرسنال به ثمر برساند. با این گل لبخند بر لبان آرسن ونگر جاری شد!!

اما دو دقیقه بعد، این شادی ها غرق در ناراحتی شد. روی کرنر برگشتی، تئو والکات در حالی که به دنبال توپ می دوید، بر روی زمین افتاد!!! و لنگ لنگان زمین بازی را ترک کرد. آخرین موقعیت این دیدار نیز روی پاس سانگ به آرشاوین صورت گرفت که شوت آرشا در زاویه بسته به بیرون رفت تا آرسنالی ها یک پیروزی شیرین را به دست آورند.

نکات بازی :

- رابین ون پرسی و تئو والکات از بهترین بازیکنان این دیدار بودند. می توان گفت اگر این دو بازیکن کمی با دقت تر عمل می کردند، هر کدام می توانستند حداقل یک گل دیگر به ثمر برسانند!!

- به نظر می رسد تئو آسیبی عضلانی دیده باشد و اگر همسترینگ او دجار مشکل شده باشد، می توان گفت حداقل برای دو تا سه هفته بیرون از میادین است!!

- هواداران آرسنال در نیمه دوم بسیار خوب تیم را همراهی کردند و می توان گفت نسبت به بازی های قبل خیلی بهتر ظاهر شدند.

- آرسنال با این پیروزی وضعیت بهتری در جدول پیدا کرد و پس از 6 بازی، 7 امتیازی شد.

- رابین ون پرسی با دو گلی که زد به جمع 100 تایی ها پیوست،او با زدن دومین گل در این بازی صدمین گل خود رو در لیگ برتر زد.

طبقه بندی: گزارش بازی ها، آخرین اخبار،
نوشته شده در تاریخ 1390/07/3 توسط مجید
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک


قالب میهن بلاگ

download

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

اخلاق اسلامی

قالب وبلاگ